KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Emaljmålning 7931109
nr 793 1109
Kurt Björkegren
(f. 1929), Sverige
Emaljmålning, Kurt Björkegren (f. 1929), signerad, ramens innermått: 49x24
Kurt Björkegren, född 1929 i Stockholm, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 26 november 2012
kl 17:24:19
150 kr
Kurt Björkegren
Läs mer om Kurt Björkegren